Czy witaminy leczą raka? Poznaj prawdę.

  1. Czy witaminy leczą raka? Przecież gdyby tak było …
  2. Ponad 75% czołowych naukowców w dziedzinie medycyny jest opłaconych przez przemysł farmaceutyczny
  3. Opatentowanie substancji, leku daje spore możliwości . Witamin – natury nie da się  opatentować ,I dlatego badań o skuteczności witaminy D, C itp. na skale światową prawdopodobnie nigdy  nie będzie.

Coraz głośniej mówi się o istotnych sprawach, o których nie mieliśmy pojęcia, choćby o tym że, witaminy leczą, nie tylko przeziębienia, ale też  choroby takie jak nowotwór. Nie do końca chce nam się wierzyć w możliwości witamin, a gdy słyszymy, że taka witamina C leczy raka, zwyczajnie nie przyjmujemy tego do wiadomości. Mamy  głęboko zakodowane, że nowotwór potrafi wyleczyć wyłącznie chemioterapia czy radioterapia a najlepiej razem. Tak myśli wiele osób, i do tej pory nie chcemy dać się przekonać, że może być inaczej. UFAMY LEKARZOM, bo powinniśmy, ale nie każdy lekarz mówi jak jest. Coraz więcej lekarzy wypowiada się na ten temat, albo nie mają pojęcia ( na studiach medycznych nie ma nacisku na medycynę naturalną i ziołolecznictwo), wielu ma też zawiązane ręce.

Wiadomo już, że witamina D jest podstawową substancja która może zapobiegając nowotworom lub innym groźnym chorobom układu odpornościowego. Wystarczy poszukać w książkach (dział: medycyna naturalna) i wyszukać, co potrafi zdziałać naświetlanie (mowa o słońcu lub lampach), czy suplementacja witaminą D jak również witamina C  i B17 (amigdalina), tak naprawdę nie ma jednego środka który może wspomagać walkę z rakiem, natomiast na to wygląda, że mamy wiele możliwości poprawy swojego stanu zdrowia. Myślisz sobie, chyba ściema, przecież gdyby to była prawda,  cały świat o tym by wiedział, stosował… NIE ISTNIAŁYBY CHOROBY , no właśnie nie byłoby chorób.

Odnosząc się do bardzo ciekawego artykułu  (źródło 1 na dole). Czytamy : „Wg miesięcznika Forbes obecnie przemysł farmaceutyczny jest najbardziej dochodowym biznesem –  lepszy niż banki i przemysł petrochemiczny.” NAJBARDZIEJ DOCHODOWY BIZNES. A teraz pytanie, co by było, gdyby  tak każdy z nas posiadał wspaniałe zdrowie, logicznie przestalibyśmy tak często odwiedzać gabinety lekarskie, apteki. Nie zamierzam nikogo przekonywać do swojej racji, każdy może mieć swoje zdanie tak jak każdy indywidualnie odpowiada za swoje zdrowie,  jestem jednak przerażona obecnym systemem, widzę ile młodych osób nie jest w stanie normalnie funkcjonować z powodu chorób a co dopiero budować rodzinę, cieszyć się normalnym, zwykłym zdrowiem . Jest coraz więcej chorób i schorzeń, jak np. popularna  endometrioza wśród młodych kobiet, przy której lekarze rozkładają ręce. Kto zna endometriozę ten wie przez co kobiety przechodzą i jaki jest to DRAMAT!

W książce Jerzego Zięby, w rozdziale „ Czy przemysł farmaceutyczny jest sprawcą złego? „ Czytamy: „ Każda firma farmaceutyczna musi wykazać zysk, i to duży. Jeśli go nie wykaże, wtedy ceny akcji na giełdzie spadną….”. Przecież wiecie, jak wyglądają wielkie korporacje, jaki jest ich system, szybko, tanio  byle duzy zysk… naprawdę myślicie ze w świecie farmacji jest inaczej? Może i jest … tego nie wiem, pisze to, co sama przeczytałam i oczy mam szeroko otwarte. No dobrze, ale myślisz sobie przecież są badania, no tak, są badania, a CZY masz pojęcie, przez kogo są robione? Skoro doczytałeś do tego miejsca, to podzielę się z Tobą, tą wydaje mi się ważną informacją. Zięba pisze dalej: „Ponad 75% czołowych naukowców w dziedzinie medycyny jest opłaconych przez przemysł farmaceutyczny. Journal of American Medical Association (JAMA) analizując w 2002 roku dane leków dopuszczonych do farmaceutycznego obiegu, stwierdził, że informacje o nich są subiektywne i to aż w 90% przypadków! „ Jest 2016… Pozostawiam do osobistego przemyślenia.

CZY WITAMINY MOGĄ WSPOMAGAĆ W WALCE Z RAKIEM?

A teraz logicznie, z czego się składamy? Składamy się z witamin, minerałów, aminokwasów, i można tak pisać i pisać. Mój ulubiony cytat z książki Zięby: „Organizm człowieka nie cierpi na żadną chorobę z powodu braku leku, ale z powodu braku substancji naturalnych, których to brak doprowadził do choroby.”Dlaczego nie są popularne badania, choćby włosów, gdzie dostajemy wykaz – średnia z 3 miesięcy(!), z czego składa się nasz organizm. Zobaczymy, że np. mamy brak selenu, bądź jodu, co może prowadzić do zaburzeń i choroby tarczycy i problemy stricte kobiece . Jod ten, czy selenem bądź inny pierwiastek trzeba doprowadzić do równowagi. Nie ma innej drogi, ani drogi na skróty. Można też podać antybiotyk. Lek działa z reguły szybko. Bierzemy a nasz organizm jak prosił o pierwiastek jodu i parę witaminek tak ich prawdopodobnie nie dostał (w zależności od składu). Z rozmowy z osobami zażywającymi leki czy antybiotyki wnioskuję, że chwilowo czują się lepiej, organizm w końcu pracował jak wariat abyś był zadowolony, poczuł się lepiej, ale organizm ten może nie pociągnąć za długo.

Drogi czytelniku, wiesz, co to jest „Patent”? Głupie pytanie, z pewnością wiesz, więc nie muszę chyba dodawać, że nie można opatentować witamin, wiec, kto będzie pakować miliony na badania czegoś , czego nie można opatentować? Opatentowanie substancji, leku daje spore możliwości zarobkowe…. I dlatego badań o skuteczności witaminy D, C itp. na skale światową i nigdy ich nie będzie, ( chociaż mam wielka nadzieję) . Na szczęście jest coraz więcej klinik stawiających na naturalne leczenie, ludzi leczących się ziołami naturą, wodą i potwierdzających że medycyna naturalna ma JEDNAK jakieś podstawy. I tu wracając do witaminy D i C, nie oczekuj informacji w TV jak to witamina D leczy, Nie oczekuj wielkich banerów, typu: „szok witamina D leczy raka”, bądź, „witamina C niszczy komórki nowotworowe” . Może kiedyś…

To od nas, zwykłych zjadaczy chleba zależy, ile osób zainteresuje się tym tematem.